Bakırköy Seo

Seo yani arama motoru optimizasyonu web sitesi olan her firmanın öncelikli ihtiyaçlarından biri olarak son yıllarda karşımıza çıkmakta. Sitedizayn Bakırköy’deki firmalar için özel seo çalışmaları yapmaktadır. Bakırköy çalışma alanı olarak Sitedizayn için önemli bir yer tutmaktadır. Bakırköy’de Sitedizayn’ın bir çok müşterisi bulunmaktadır çünkü 2009-2011 yılları arasında Bakırköy’de faaliyet göstermiştir. Hangi sektörde çalışırsanız çalışın genelde müşteri yoğunluğunuz bulunduğunuz ilçede başlar. Görüşmeler ve tanışma daha kolaydır. Sitedizayn şu anda Bahçelievler Yenibosna da bulunuyor ancak Bakırköy’e çok yakın olduğu için çalışma alanı ve hedef bölgesi olarak devam etmektedir.
Bakırköy  seo nedir ? Bakırköy de iş yapan bir firmaysanız sizinde öncelikli hedef müşteri kitleniz büyük ihtimalle Bakırköy de olacaktır. Örneğin bir beyaz eşya mağazasınız sizden buzdolabı, çamaşı makinesi gibi eşyaları alacak müşterilerinizin çoğunluğu Bakırköylü olacaktır. Bakırköy de bir evde elektrikli, elektronik bir eşya veya kombi bozulsa, kullanıcı Google açtığında aramaya Bakırköy kombi servisi, Bakırköy tamir servisi gibi aramalar yazar kendine yakın bir servis bulmaya çalışır. Hizmet bölgesi kendi ilçesi ve yakın çevresi olan sektör ve firmalar olduğu gibi bütün İstanbul’u hatta Türkiye’yi hizmet bölgesi hedefleyen firma ve sektörlerde vardır. Örneğin özel tatları olan bir restoranınız varsa sadece Bakırköy değil İstanbul, Türkiye hatta dünyanın herhangi bir köşesinden sizin özel müşterileriniz olabilir. Belki çok özel bir tekstil veya kozmetik markasını ucuza online satma imkanınız var bu durumda ürünlerinizi bütün Türkiye’ye satabilir ve gönderebilirsiniz.
Seo çalışması yaparken firmanızın hedef bölge ve kitlesi çok önemlidir. Sizin için Bakırköy seo çalışması yapacaksak size soracağımız ilk sorulardan biri işte bu konu olacaktır.
Seo çalışmalarında hedef bölge fiyatı etkileyen unsurlardan biridir.
Hedef bölge daraldıkça fiyat düşebilir veya hedef bölge küçük ancak hedef kelimeledeki rekabet büyükse fiyat artabilir. Bakırköy seo yaparken bir çok kriteri değerlendirerek fiyat belirlmesi yaparız.
Bakırköy seo çalışması yaparken hedef kelimelerinizin Google Adwords reklamlarındaki tıklama başına fiyatları ve rekabetide çok önemlidir. Örnek olarak “kombi servisi” aramasının tıklama maliyeti 4 TL civarındayken “Bakırköy kombi servisi” aramasının tıklama maliyeti 9 TL civarındadır. Bu fiyatlar aramalarda en üst sırada çıkan reklamlar içindir, fiyatlar aynı zamanda o kelimeler için rekabetinde ne durumda olduğunu da gösterir. Oteller aramasında birinci sayfaya çıkmak için ödeyeceğiniz fiyat 1 TL, Bakırköy oteller aramasında birinci sayfaya çıkmak için ödeyeceğiniz fiyat 2 TL. Burdaki örneklerde hedef bölge daraldığı halde fiyat yükselmektedir çünkü arama kelimelerini düşünürseniz Bakırköy için potansiyel müşterilerin arayabileceği kelimelerdir ve müşteri bulma ihtimali yüksek olan aramalardır. Bunlar gibi binlerce örnek yazabiliriz.
Burada anlatılmak istenilen Bakırköy seo dediğimizde yaptığınız işe göre çok zor veya kolay, çok ucuz veya pahalı olabilir, uzun zamanda alabilir kısa süre içinde sonuçlanabilir de. Web tasarım sektörü içinde örnek yazalım; “web tasarım” araması fiyatı 2,8 TL “Bakırköy web tasarım” araması 2,8 TL bizim sektörde Bakırköy için fark çıkmadı 🙂 ama “İstanbul web tasarım” 3,8 TL …
Bakırköy’le ilgili aramalar için kuaför kelimesini de sizin için kontrol ettim, “kuaför” 0,20 TL, “bakırköy kuaför” araması ise 0,15 TL  5 kuruş daha ucuz çıktı 🙂 .
Gördüğünüz gibi Adwords de sektörlere göre çok farklı fiyatlar var. Bakırköy se çalışması içinde yaptığınız işe göre çok düşük veya çok yüksek fiyatlar çıkabilir bunu anlamanın en kolay yolu Sitedizayn’ı arayıp bilgi almaktır. Bakırköy se için taban fiyat aylık 150 TL den başlamaktadır üst limit ise yoktur diyebiliriz. Bir kuaför için aylık 150 TL olabileceği gibi bir kombi servisi için günlük 150 TL de olabilir.

 

Yorumlar kapatıldı.