Bedava Web Sitesi

Bedava web sitesi olurmu ? % 100 tamamen bedava hiç bir şey yoktur. Kendi mesleğinizi ve yaptığınız işi düşünün örneğin; bedava kebap, bedava baklava, bedava pantolon, bedava ekmek, bedava telefon kontörü verebiliyormusunuz ? Tabiki vermiyorsunuz 🙂
Ancak ücretsiz yazılımlar vardır. Bedava E ticaret scripti, bedava portal scripti, bedava blog yazılımı gibi bir çok yazılımlar var.
Sitedizayn.com olarak da sizlere bazı ücretsiz web yazılımlarını burdan vereceğiz tabiki.

1 – E Ticaret

Örneğin  Opencart 1.4.9.5 tabanlı E Ticaret yazılımını burayı tıklayarak indirebilirsiniz. İçinde default haricinde 3 adet tema da vardır.
Kurulum PHP ve MySql özellikli hosting gereklidir. Birde alan adına ihtiyacınız olacak.
com, net, org, … vs. gibi.
Bir domain ve hostinginiz varsa bu yazılımı indirip kurabilir ve kullanabilirsiniz.
Sonuç olarak tamamen bedava değil anlayacağınız en azından bir alan adı ve hosting almanız gerekiyor. Birde kurulum yapacaksınız. İsterseniz bu ihtiyaçlarınızı Sitedizayn.com dan karşılayabilirsiniz. 1 Adet domain, 500 MB web alanı, 5 adet email yıllık 75 TL. Kurulum ücretsizdir. Yönetim size aittir.
Yukarıda indirme linki bulunan yazılımdaki temaların görünümü aşağıdaki gibidir. Default görünüm için ise http://www.sitedizayn.com/market/ adresine bakabilirsiniz. Toplamda 4 temadır.


Opencart ile yapılmış bazı sitelerin adresleri :
versiyon : 1.4.9.5
www.idealkofte.com ,   www.pastadayolculuk.net,   www.evyemeklerisiparis.com

versiyon : 1.5
www.ofisxl.com,   www.ozsahinkuyumculuk.com,   www.eceiletisim.com

2 – Portal Yazılımı

Php Fusion ücretsiz bir portal yazılımıdır. Kullanışlı bir yönetime sahip, PHP 5 ile kodlanmış ve MySQL veritabanı kullanan harika bir içerik yönetim sistemi (CMS)dir. PHP-Fusion diğer pek çok içerik sistemlerinde de bulunan ve görmek istediğiniz özellikleri bünyesinde standart olarak barındırmaktadır.
PHP-Fusion ana özellikleri olarak, haberler, fotoğraf galerileri, forumlar, makaleler bölümlerini sayabiliriz.

PHP Fusion 7.02.07 Versiyon İndirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Php Fusion kurulumu için PHP 5 ve MySQL destekli hosting ihtiyacanız olacaktır.
1 Adet domain, 500 MB web alanı, 5 adet email yıllık 75 TL. Kurulum ücretsiz olarak Sitedizayn.com dan alabilir ve bir portal sitesine sahip olabilirsiniz. Yönetim size aittir.

PHP Fusion ile yapılmış bazı siteler:
www.tumkais.org,   www.bodrumsehirrehberi.com,   www.kankacafe.com

Yorumlar kapatıldı.