Seo Web Tasarım

Seo çalışmalarında yeni teknolojileri ya da farklı bir anlatımla söylemek gerekirse yeni takdikleri ve yöntemleri geliştiriyoruz. Yeni teknoloji terimi elbette daha hoş görünüyor.
Seo çalışmasının özünde aslında ne vardır biliyormusunuz ?
Seo çalışması aslında bir çeşit savaştır çünkü Google ın ilk sayfasında çıkacak sitelerin sayısı bellidir yani 10 tane, örneğin bir konu düşünelim; servislerle ilgili bir konu olabilir, turizm, e ticaret, tekstil veya her neyse binlerce konu var.
Sitedizayn’ın şu anda hangi alanlarda ve hangi firmalara seo çalışmasını yaptığını şu anda burda yazmayacağım sadece örnek olması açısından aklıma ilk gelen su arıtma cihazları geldi. Şimdi bu konu üzerine çalışalım ve seo yapalım.
Bu arada şunuda söylemeden geçemeyeceğim, hayatta hiç bir şey raslantı değildir, su arıtma cihazları konusunu seçmem de raslantı değil, bu gün bir yürüyüş sırasında kaldırımda stand kuran bir firma broşür dağıtıyordu ve su arıtma cihazları satıyorlardı ordan aklımda kaldı anlayacağınız.
Biz insanlar hangi işi yapıyorsak, kendi alanımız neyse yolda yürürken bile karşılaştığımız olayları, insanları, mağazaları, vitrinleri veya her neyse kendi bakış açımızla değerlendirir ve düşünürüz. Bu bir çeşit istemsiz refleks gibidir.
Ya da ben öyle sanıyorum 🙂

 

 

Yorumlar kapatıldı.