Tipografi: Web Tasarımı’nın Önemli Bir Unsuru

Web ile ilgili olmayan insanlar için Tasarım Bölümü oldukça zor Yazı ve Tipografi arasındaki farkı anlamak için bulacaksınız. Ama profesyonel olarak bu alanda hoş değil, çünkü Tamam. Ama profesyonel bir tasarımcı olarak çalışan kişiler bu iki terminoloji arasındaki tam farkı bilmeli ve aynı zamanda web tasarım konusunda bu tipografi çok önemli olduğunu bilmeli.
Tipografi yazı hakkında bir fikri olan birçok yeni gelenler ve bazı profesyoneller de gördüm. Bir şekilde doğrudur ama tipografi daha fazla. Bu bazı önemli benim tartışma daralmış ve tipografi hakkında puan okumam gerekiyor ve neden önemli bir unsuru olarak kabul edilir nedeni budur.
Web tasarımında tipografi:
İlk izlenim her zaman son olur. Tipografi kullanıcılar için web siteniz çok hoş bir görünüm oluşturur. Hikayeleri ötesinde bir şey olduğunu, hatta kendi web sitesini ziyaret eden kişiler için ferahlatıcı bir ortam oluşturur.
Duyguları Gelişiyor:
Tipografi hedef kitlenin duyguları gelişmeye oldukça etkili bir araçtır. Web sitesinin görünümü dışında bir sayfa uygulama ne kadar renkler ve yazı tipleri uygun seçimi ve izleyiciler için etkileyen bir faktör olabilir. Tipografi akıllı kullanımı ile, hedef kitlenizin dışarıdaki milyonlarca kalbini kazanabilirsin.
Markalaşma için mükemmel bir Platform:
Marka hakkında konuşurken, tipografi, her marka mükemmel sesi ayarı yardımcı olan bir unsurdur. Müvekkiliniz için kendiniz için ya da bir web sitesi tasarımı olsun, çok önemli markanıza tipografinin en iyi birleştirmek zordur. Bir tasarımcı olarak iş gereklidir tipografinin etkili bir şekilde kullanır.
Tipografi ve İçerik:
İçerik kral ve hep öyle olacak. Ama eğer içeriği tipografi ve parlak kullanımı ile destekleniyorsa, ziyaretçi çeken ve uzun bir süre için onları sopa. Eğer hedef kitlenizi Web sitenize kalmak istiyorsanız, tipografi tipografi akıllı kombinasyonu ile içerik fark çok yapar çünkü meşru bir unsurdur.
Son Sözleri:
Bütün tartışma bir çok web tasarım tipografi etkinliğini belirlemek için yardımcı olacağını umuyoruz.
Makale daha yayınlayacağım ve keşke yakında bu makale gibi.

Yorumlar kapatıldı.