Web Dizayn Tarifi

Bu gün sizlere web dizayn tarifi yapacağım pastaların, tatlıların, böreklerin veya kebapların nasıl ki çeşitleri ve tarifleri varsa web dizaynında bir çok çeşidi ve tarifi vardır.
Pastaların babası ve kralı çukulatalı ve fıstıklı olandır, web dizaynın kralıda satış yapabildiğimiz google üst sıralara gelebilmiş iyi bir e ticaret sitesidir.
Biliyoruz ki her firmanın amacı ürünlerini tüketicisine ulaştırmak ve satışla sonlandırmakdır. Çukulatalı ve fıstıklı pastanızı yapmadan önce hazırlık aşamasında ki en önemli nokta malzeme alımıdır. Çukulatanız, fıstığınız, kakaonuz, ununuz kaliteli değilse ne kadar usta olursanız olun pastanız güzel olmaz.
Web dizayn yaparken ve sitenizin alt yapısıda e-ticaret olacaksa aynı pasta yapar gibi kaliteli malzeme kullanmalısınız. Web dizaynın kaliteli malzemeleri nelerdir ?
Web site ziyaretçileri sitenizin kodlarını görmez alt yapısını bilmez ancak web dizayn yapacaksak kaliteli olması gereken en önemli malzeme kodlarınız ve alt yapınızdır.
Sitedizayn dan örnek verecek olursak e-ticaret web dizayn yapıyorsak biz PHP – MySql kodlama ve açık kaynak kodlu Opencart alt yapısını kullanırız.
Sitenizin ziyaretçilerinin göreceği ara yüzü (tema) ise premium gelişmiş özel tasarlanmış temalardan seçeriz. Firmanızın ve ürünlerinizin sınıfına göre renkler kullanırız hem görünümde hemde alt yapı olarak mükemmel web dizaynları geliştiririz.
Pastamızı nasıl güzel malzemelerle, şekerlerle süslüyorsak sitenizide kaliteli ürün resimleri ile süsleriz ve ziyaretçilerinize görsel bir şölen sunarız.
Bazen pasta, tatlı yaparken malzemeler ne kadar kaliteli olsada ortaya güzel bir tat ve görünüm çıkmaz. Bunun da nedeni eğer iyi bir pasta ustası değilseniz elinizdeki malzeme ne kadar iyi olursa olsun işe yaramaz.
Web dizaynda aynı böyledir, siz belki ürünlerinizin katalog çekimini usta bir fotoğrafçıya yaptırdınız mükemmel fotoğraflar ortaya çıktı ancak web dizayn işinizi yapacak kişi işinde usta değilse o mükemmel fotoğrafla kötü dizayn yapılmış bir sitenin içinde ziyan olacaktır.
Sitedizayn web dizayn alanında gerçekten ustalaşmış bir dizayn firmasıdır, iş alanındaki tecrübeleri 20 yıla yakındır. Web sitenizin dizaynı yapılırken işte bu engin deneyim çerçevesinde ortaya çıkar.
Web dizayn hakkında en çok sorulan sorulardan biri de web dizayn fiyatlarıdır. Dizayn siteleri bununla ilgili çok farklı paketler ve fiyatlar sunmaktadır ancak web site dizaynı yaparken standart fiyat belirtmek oldukça zordur.
Sadece web dizayn sektöründe değil bir çok sektörde standart fiyatlar bulmak nerdeyse imkansızdır. Örneğin açsınız ve dışarda bir şeyler yemek için çıktınız 5 TL ye de karnınızı doyurabilirsiniz 50 TL ye de, 500 TL ye de doymak mümkündür. Amaç sadece karnınızı doyurmaksa bir porsiyon börek ve ayran ile 5 TL ye işinizi halledersiniz. Kaliteli bir yemek istiyorsanız biraz daha para harcamayı göze almalısınız daha ötesine gidersek çok kaliteli bir ortamda çok kaliteli ve değişik tadlar istiyorsanız bütçenizi zorlamanız gerekir.
Web dizayn firması olarak biz ne çok ucuz ne de çok pahalı bir fiyat politikası uygulamıyoruz. Web dizayn fiyatlarımız piyasa ortalamasında esnaf, küçük işletmeler, orta büyüklükteki firmaların rahatlıkla karşılayabileceği düzeyde ve ihtiyaçlarını karşılayacak web dizayn işleri yapıyoruz. Kaliteli bir yemek yemenizi sağlıyoruz da diyebiliriz. Tadında diyebiliriz.
SiteDizayn web dizayn işinizi yaparken en önemli konu olan SEO çalışmasını da gözardı etmez. Sadece web sitesi yaptırmak sizi hedef kitlenize ulaştırmaz. SEO çalışması olmayan bir site sadece bir sitedir internet de varlığını görmeniz çok zordur hatta imkansızdır. İyi bir web dizayn seo çalışması ile ancak iyi olabilir. SEO İngilizce Search Engine Optimization teriminin kısaltmış halidir. Arama motoru optimizasyonu (ayarları).
Yaptığımız bütün sitelerde anahtar kelimeler, sayfa açıklamaları ve etiketlendirme sistemini uyguluyoruz. Buna standart seo diyebiliriz. Bunun dışında ayrıca ücretli seo çalışmalarımızda vardır. Web dizayn alanında ne kadar başarılıysak seo işlerinde de oldukça başarılı işler yapmaktayız ve güçlü refereanslarımız vardır.

Yorumlar kapatıldı.