Web Dizayn

1-ADOBE DREAMWEAVER

Adobe Dream Weawer ücretli olan ve lisansı satın alınarak elde edilen ve çağdaşlarına göre çok daha fazla kullanılan bir web dizayn programıdır. İnternet üzerinde deneme sürümü olarak bilinen sürümünden otuz günlüğüne web masterlar ve diğer kullanıcılar faydalanabilmektedir. Otuz günlük deneme süresi dahilinde bu web dizayn programı ile kendi yeteneklerinizi tatbik edebilirsiniz. Biz Adobe Dream Weawer programına webmasterların bir numaralı web dizayn programı diye biliriz, kullanım alanları ve ağı geniş olduğu için bu sırayı hak ettiğini düşünüyoruz.

Adobe Dream Weawer programı kullanıcıların oluşturmak istediği her şeyi HTML diline çeviren ve bu sayede web sitemizi oluşturmamızı sağlayan, web dizaynı için özel tasarlanmış bir çevirici programdır.

Adobe Dream Weawer programı, her türlü kodların renklendirilmesi özelliğini ve avantajlarını kullanıcılarına sağladığı için oldukça tutulan bir yazılım programıdır.

Bu değerli programın oluşturucusu olan şirket Macromedia’dır bilindiği üzere bu tür programların en kaliteli olanlarının büyük bir çoğunluğu bu firma aracılığı ile kullanıcılarına ulaşmaktadır.

Adobe Dream Weawer programı, kafalarda soru işareti bırakmayan, kullanması basit ve pratik olması nitelikleri sayesinde yediden yetmişe tüm webmasterların kullandığı bir programa dönüşmüştür. Programı hangi dizine kuracağınız hiç fark etmez, istenilen dizinde kurabilirsiniz.

 ADOBE DREAMWEAWER WEB DİZAYN PROGRAMININ GÜNÜMÜZE KADAR ÇIKARILAN SÜRÜMLERİNİN KRONOLOJİSİ

 • Adobe Dreamweaver 1,0: Adobe Dream Weawer programının Macromedia tarafından 1997 yılının Aralık ayında piyasaya çıkardığı ilk sürümüdür.
 • Adobe Dreamweaver 1.2: Adobe Dream Weawer programının Macromedia tarafından 1998 yılının Mart ayında piyasaya çıkardığı ikinci sürümüdür.
 • Adobe Dreamweaver 2.0 : Adobe Dream Weawer programının Macromedia tarafından 1998 yılının Aralık ayında piyasaya çıkardığı üçüncü sürümüdür.
 • Adobe Dreamweaver 3.0 : Adobe Dream Weawer programının Macromedia tarafından 1999 yılının Aralık ayında piyasaya çıkardığı dördüncü sürümüdür.
 • Adobe Dreamweaver UltraDev 1.0 : Adobe Dream Weawer programının Macromedia tarafından 2000 yılının Haziran ayında piyasaya çıkardığı beşinci sürümüdür.
 • Adobe Dreamweaver 4.0: Adobe Dream Weawer programının Macromedia tarafından 2000 yılının Aralık ayında piyasaya çıkardığı altıncı sürümüdür.
 • Adobe Dreamweaver UltraDev 4,0: Adobe Dream Weawer programının Macromedia tarafından 2000 yılının Aralık ayında piyasaya çıkardığı ekstra çıkarılmış yedinci sürümüdür. 
 • Adobe Dreamweaver MX: Adobe Dream Weawer programının Macromedia tarafından 29 Mayıs 2002 tarihinde piyasaya çıkardığı yeni serisi ve sekizinci sürümüdür.
 • Adobe Dreamweaver MX 2004: Adobe Dream Weawer programının Macromedia tarafından 10 Eylül 2003 tarihinde piyasaya çıkardığı yeni serisi ve dokuzuncu sürümüdür.
 • Adobe Dreamweaver 8: Adobe Dream Weawer programının Macromedia tarafından 13 Mayıs 2005 tarihinde piyasaya çıkardığı yeni serisi ve onuncu sürümüdür.
 • Adobe Dreamweaver CS3: Adobe Dream Weawer programının Macromedia tarafından 16 Nisan 2007 tarihinde piyasaya çıkardığı yeni serisi ve on birinci sürümüdür.
 • Adobe Dreamweaver CS4: Adobe Dream Weawer programının Macromedia tarafından 23 Eylül 2008 tarihinde piyasaya çıkardığı yeni serisi ve on ikinci sürümüdür.
 • Adobe Dreamweaver CS5 : Adobe Dream Weawer programının Macromedia tarafından 12 Nisan 2010 tarihinde piyasaya çıkardığı yeni serisi ve on üçüncü sürümüdür.
 • Adobe Dreamweaver CS5.5 : Adobe Dream Weawer programının Macromedia tarafından 12 Nisan 2011 tarihinde piyasaya çıkardığı yeni serisi ve on dördüncü sürümüdür ve bu tarihte çıkarılan sürüm HTML5 i destekler.
 • Adobe Dreamweaver CS6 : Adobe Dream Weawer programının Macromedia tarafından 21 Nisan 2012 tarihinde piyasaya çıkardığı yeni serisi ve on beşinci sürümüdür.
 • Adobe Dreamweaver Creative Cloud Adobe Dream Weawer programının Macromedia tarafından 17 Haziran 2013 tarihinde piyasaya çıkardığı yeni serisi ve on altıncı ve son sürümüdür.

2- ADOBE FİREWORKS

Adobe Fireworks webmasterlar arasında çok sevilen bir grafik editörü olma özelliği taşır. En çok iş gören web dizayn programlarından biri sayılır. Herhangi bir jpg uzantılı dosyayı html ye çevirme özelliği vardır bunların dışında pdf ye dönüşüm sağlar.

DİĞER WEB DİZAYN PROGRAMLARI

1-ADOBE PHOTOSHOP

2-MİCROSOFT FRONTPAGE

3-FREEHAND

4-ADOBE FLASH

5-COREL DRAW

6-ADOBE ILLUSTRATOR

7-SWİSH

8-MYSQL

9-NOTEPAD

En çok kullanılan web dizayn programları bunlardır.

 

Yorumlar kapatıldı.