Seo Hizmetleri

Web sitesi yaptırmak istiyorsunuz veya bir web siteniz var ancak web sitenizin gerçekten işe yaraması için arama motorlarında kolay bulunması gerekir ancak bu şekilde potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Sitedizayn var olan veya yaptıracağınız web sitesi için seo hizmeti vermektedir. Seo hizmetlerinde standart seo paketleri fiyatı bulunmamaktadır. Firmanızın çalıştığı sektöre göre araştırma yapıldıktan sonra seo fiyatı belirlenir. Sitedizayn web tasarımı hizmeti veren bir firma olduğu gibi aynı zamanda bir seo firmasıdır. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya da seo hizmeti verdiğimiz çeşitli firmalar vardır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun seo hizmetlerimizi kolaylıkla yapabiliriz. Seo danışmanlığı hizmeti ile birlikte kurumsal seo hizmetide sunmaktayız.
Seo için anlaşma yapıldığında Google’da 1. sıra garantisi verilmez. Google’da 1. sayfa garantisi verilir ve arama motoru optimizasyonu hedefi de budur.

Google aramalarında sayfanın en üstünde çıkan ilk 3 site Google Adwords reklamları ile çıkan sitelerdir. Arama sonuçları bunlardan sonra gelir ve her sayfada 10 sonuç yayınlanır.
Seo (arama motoru optimizasyonu) çalışmasında 1. sayfadan kasıt bu 10 arama sonucudur.

Sitedizayn için örneğin “Arapça web tasarımı” seo çalışması sonucunda 1. sayfada 4. sırada çıkarken “İspanyolca web tasarımı” aramasında 1. sayfa 1. sırada, “Fransızca web tasarım” aramasında 1. sayfa 2. sırada çıkmaktadır.
Sitedizayn.com 368 arama sonucunda listelenmekte, 9000 gösterimi ve aylık Google’dan gelen tıklama 350 dir. 9000 gösterim olduğu halde tıklama neden 350 gibi bir soru aklınıza gelmiştir. 368 arama sonucundan örneğin “Sakarya web tasarım” 36. sıradadır, web dizayn örnekleri 29. ,  web tasarım örnekleri 40.  sırada olduğundan tıklanmamıştır. Bu bilgiler Google sıralamaları ve tıklanma oranları hakkında size fikir vermesi açısından yararlı olabilir.  Flash web site örnekleri araması örneğin 18. sıradadır ama en azından 1 kere tıklanmıştır, web tasarim siteleri araması 28. sırada 1 tıklama almış, emlak sitesi tasarımı 36. sırada 1 tıklama almış bunun yanında opencart ile yapılmış siteler 1. sayfada olduğu için 10 defa site dizayn araması 1. sayfa 1. sırada 16 defa tıklanmıştır.
Doğal olarak 1. sayfadaki sonuçlar daha çok tıklanıyor 4. sayfaya kadar tıklama olabiliyor tabi sayfa ilerledikçe tıklamada azalıyor.

Sitedizayn.com için yapılan seo çalışması sonuçlarından bazıları da şu şekildedir.
opencart ile yapılmış siteler  1. sayfa sıra 3
opencart örnek siteler  1. sayfa sıra 5
opencart ile yapılan siteler  1. sayfa sıra 4
website dizayn  1. sayfa sıra 8
bahçelievler web tasarım  2. sayfa sıra 1
flash site örnekleri  2. sayfa sıra 1-2
3 boyutlu katalog  1. sayfa 3. sıra
3 boyutlu broşür  1. sayfa 1. sıra

Seo çalışması uzun soluklu bir süreçtir ve sektöre göre yüksek maliyet gerekebilir ancak iyi bir seo çalışmasının meyvelerini zaman içinde alırsınız ve harcamalarınız amortize edersiniz. Örneğin Sitedizayn.com için “sakarya web tasarım” arama sonucuna seo çalışması yapıyoruz çünkü incelemelerimizin sonucunda sakarya web tasarım araması çok yapılmakta ve izleme sonuçlarına göre son bir haftada 442 defa gösterimi yapılmış ancak 40. sırada olmamız işe yaramıyor. Çalışma yeni olduğu için 40. sıra da fena değil zaman içinde 1. sayfada olacağımızdan eminim.
Firmanız içinde seo çalışması ve hazırlıkları yapılırken hedef kelimeleriniz hakkında size bu örnekte olduğu gibi bilgiler verilecektir. Seo hizmeti uzun bir süreç olduğu için genelde yıllık fiyat belirlenir 3 aylık periyodlar halinde ücret istenir. Başlangıçta 3 aylık peşin alınır.
Seo çalışması yapıldığından Google’da ne zaman çıkarsınız ? Yarın çıkarsınız çünkü seo çalışmasına başladığımız an Adwords reklamlarınızı başlatırız. Günlük ortalama 25 tıklama alabileceğiniz şekilde bütçe yaparız. Seo fiyatlandırmasında hedef kelimenizin Adwords fiyatı önemlidir.

Adwords reklamlarının önemini şöyle bir örnekle açıklayabiliriz ; site dizayn araması son bir ayda 44 defa yapılmış ve sitedizayn.com arama sonuçlarında 1. sırada olduğu halde 16 defa tıklanmış çünkü site dizayn aramasında reklamlarda çıkmaktadır sonuç olarak 28 tıklamayı reklam verenler almıştır. Site dizayn aramasında 1. sırada olduğumuz için reklamlarımızda site dizayn anahtar kelimesini kullanmıyorduk ancak bu izlemelerin sonucunu gördükten sonra kullanmaya karar verdik.

Bilgipaylasim.com için yapılan seo çalışmalarından örnekler aşağıdadır. Bu sitemiz yaklaşık 3000 çeşit arama sonucunda listelenmekte 65.000 civarında gösterilmekte ve aylık Google’dan 3500 tıklama almaktadır. Çok uzun bir liste olacağı için en çok tıklananlardan bir kaç örnek var.

bosch el aletleri yetkili servis
telpa servis kadıköy
banker bilo full izle
erzurum volkswagen özel servis
casper yetkili servis bursa
bursa casper yetkili servisleri
telpa bakırköy servis
kvk teknik servis
motomarketim
gebze wosvagen servisi  ( Volkswagen arama bu şekilde yapılmış )
kvk bayileri
hyundai servis
baymak ankara bayileri
bosch el aletleri servisi
demirdöküm bursa bayileri
aeg bayileri istanbul
telpa yetkili servis kadıköy
kvk adana

Web sitesi ve seo yaptırmak için 0542 372 7707 – 0542 372 7707 telefonları arayabilirsiniz.

 

Yorumlar kapatıldı.