Web Dizayn

Web Dizayn, web tasarım, site tasarımı, site kurmak, web sayfa tasarımı bu terimleri çoğaltmamız mümkün sonuç olarak hepsi aynı anlama çıkıyor.
Web tasarımı yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz ? Bu konuyu herkes aslında kendine uygun şekilde anlatır. Örneğin Gaziantep’de tasarım yapan biri veya firma bu konuyu anlatırken “tasarım yapacağınız firmayı seçerken yakınınızdaki bir firmayı seçin” veya Kayseri, Bursa, Antalya, Diyarbakır da kendi şehrinizde seçin şeklinde anlatır.
Bu elbette doğal ve normaldir, potansiyel her müşteri içinde mantıklı gelebilir.
Mantıklımıdır ? evet
Doğrumudur ? evet
İnternet ortamında ve günümüz teknolijisinde bırakın şehirleri ülkeler ve dünyada uzaklık yakınlık kavramı kalmadığı için aslında web tasarım yaptırırken tasarımcının yakınınızda olması çokda önemli bir etken değildir.
Bu düşüncede doğrumudur ? Evet
Web tasarım yaptırırken bence en önemli konu yapılan web sitesinin işe yaramasıdır, web dizayn yapılan sitenin iyi bir seo çalışması yapılarak google de hedeflenen kelimelerde üst sıralarda yer almasıdır.
Web sitesinin görümümüde elbette önemlidir ama onuda 3. sıraya alıyorum. Çünkü 2. sırada sitenin sürekli ve hızlı çalışması var. Ne kadar güzel görünümlü bir siteye sahip olursanız olun siteniz yavaş çalışıyorsa görünümün hiç bir önemi yoktur.
1. Seo Çalışması
2. Sitenin ve sayfaların çalışma hızı
3. Sitenin görünümü
Daha bir çok kriter var ancak bence ilk sıradaki 3 kriter bunlar. Elbette herkesin düşünceleri farklıdır.

 

Yorumlar kapatıldı.